!!

Внимание, внимание! Жалюзи оптом по всей Украине! на www.misters.com.ua

Дорогие гости! Если вам надоело смотреть это объявление, предлагаем зарегистрироваться на нашем форуме!

Автор Тема: Astronotus ocellatus  (Прочитано 3053 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн mazapura

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 16
  • Country: 00
  • Благодарность +13/-0
    • Просмотр профиля
Astronotus ocellatus
« : 07 Июнь 2009, 15:14 »

Astronotus ocellatus

Astronotus ocellatus є видом риб з родини цихлові, відомим під разними назвами, включаючи загальноприйняті "Оскар", "Тигровый оскар", "Оксамитова цихліда", "Марамурова цихліда", "Око павича".

У Південній Америці, де мешкає природній різновид виду, A. ocellatus частенько на місцевих базарах продають у якості харчових продуктів.

Зовнішній вигляд, розмір та забарвлення
Надходили повідомлення про риб размір яких сягав 45 см, а вага 1,6 кг. Дикі форми, як правило темно-сірого кольору з оранжевими заокругленими плямами. В основі хвостового плавця розташоване велика чорна пляма оточена оранжевою полосою, що нагадує велике око. Можливо саме через цю пляму астронотуси й отримали свою видову назву ocellatus, що можна перекласти з латині як «оковий».

Ареал
"A. ocellatus" проживає в басейні річки Амазонка та її притоків Іка, Негро, Солімоес та Укаялі на території Перу, Колумбії Бразилії й Французької Гвіани. В своєму природньому середовищі, як правило, живуть у повільній "білій воді" з укриттями з гілок прибережних рослин. Останнім часом ареал розширився на територію Китаю, північної Австралії й Флориди (США), як побічний продукт торгівлі декоративними рибками. Подальше розповсюдження виду, поки обмежується його нездатністю вижити в воді з температурою нижче 12,9oC.

Утримання
Астронотуси популярні в якості домашніх тварин, до того ж досить інтелектуальних. Це стається почасти від того, що риби починають асоціювати їх власника з їжею і, в результаті, можуть відрізнити їх власника від незнайомих людей.

Не дивлячись на свої великі розміри й хижість за природою "A. ocellatus" порівнянно мирна акваріумна рибка, якщо їх утримувати з іншими великими рибами, які не можуть бути розглянуті як їжа.

"A. ocellatus", як відомо, викорчовує рослини й переміщує інші об'єкти в акваріумах. Краще за все утримувати  їх у акваріумах об'ємом 200-600л. Астронотус порівнянно терпимий до фізико-хімічного складу води, хоча його великі розміри й манера харчування потребують ефективної фільтрації.

Астронотус не вибагливий до їжі й поглине продукти, що містять шматки риби, штучні корми для цихлід та, навіть, дрібних побутових тваринок (у англомовному оригіналі згадується "дрібна побутова ящірка" - "even small household lizards!")

Харчування
Експертиза вмісту шлунка "A. ocellatus" проведена Winemiller (1990) продемонструвала, що природній раціон цих риб складається, в основному, з водяних та наземних комах (які складають до 60% раціону), а також дрібних риб й, меньшою мірою, ракоподібними.

Цьому виду необхідний вітамін С, при його відсутності розвиваються проблеми зі здоров'ям.

Розмноження
Хоча в виду дуже складно розрізнити статеві особливості самця та самки, була висловлена думка, що самці ростуть більш швидкими темпами, й відмічено, що деякі дикі самці мают темні вкраплення в основі спинного плавця. Цей виддосягає своєї статевої зрілості приблизно до 1 року і може розмножуватись протягом 9-10 років.

Періодичність і термінинересту можуть бути пов'язані з сезонними дощами.

Забарвлення мальків достатньо сильно відрізняється від забарвлення дорослих особин.

Селекція
    * Нормальний Оскар -- "Чорний" оскар (Black oscar) (нормальний, дикий вид)
    * Astronotus ocellatus TIGER, "Тигровий"
    * Astronotus ocellatus TIGER-RED, "Червоний тигровий"
    * Astronotus ocellatus RED, "Червоний"
    * Astronotus ocellatus ALBINO, "Альбінос"
    * Astronotus ocellatus ALBINO-RED, "Червоний альбінос", (може бути рожевим, червоним або оранжевим) "кривавий альбінос"
    * Astronotus ocellatus ALBINO-PINK, "Рожевий альбінос", (лінія виведена з червоних альбіносів)
    * Astronotus ocellatus ALBINO-SUNSHINE, "Сонячний альбінос"
    * Astronotus ocellatus PATTERNLESS-GREEN, "Patternless Green"
    * Astronotus ocellatus GOLD, "Золотий"
    * Astronotus ocellatus HALF-BLACK, "Наполовину Чорний" -- виведений Herb Fogel, страшенно рідкісний, мало хто чув, і, швидше за все, більше такого нема.
    * Astronotus ocellatus PURPLE, "Фіолетовий" -- мало хто чув, й, напевно, "Істино фіолетового" ("true purples") наразі нема.
    * Astronotus ocellatus BLUE-aka-SLATE, "Голубий як шифер(?)" -- виведений з Фіолетового
    * Astronotus ocellatus PIED-aka-PIEBALD, -- ходили чутки про декілька диких знайдених зразках, які були продані за дуже великі гроші.
    * Astronotus ocellatus WHITE, "Білий", "Дуже білий" (high white), "Привид" (ghost) -- можуть бути інші схожі назви, деякі, можливо, зможуть стати чумось іншим, але, як правило, ВСІ вони перетворюються, в звичайних альбіносів.
    * Astronotus ocellatus LEMON, "Лимон", -- зможливо буде виведена лінія "Золотого альбіноса" -- вони мають жовте забарвлення й, наче, не забарвлені :)
    * Astronotus ocellatus LONG-FINNED, "Вуалевий астронотус"

Час від часу з'являються також нові найменування, але 99% цих найменувань усього лише маркетингові ходи для продажу відових видів під іншими назвами.

Джерела
    * http://www.cjexotics.com
    * http://en.wikipedia.org/wiki/Astronotus_ocellatus
    * http://ru.wikipedia.org/wiki/Astronotus_ocellatus
    * http://cichlidae.com.ua/cichlidae/14.html
« Последнее редактирование: 07 Июнь 2009, 15:23 от mazapura »

 

Поиск